סד לילה / NTI

הרבה אנשים סובלים מכאבים במפרקי הלסתות, קליקים בפתיחה וסגירה של הפה, כאבים בשרירי הלעיסה, מיגרנות, כאבי ראש וצוואר, כאבים באזור האוזן, ועוד. בעיות אלו קשורות להרגלים של הידוק וחריקת שיניים שיכולים להיעשות ביום ו/או בלילה.

הרגלים אלו שאינם חלק מתפקוד נורמאלי של מערכת הלעיסה פוגעים במפרקי הלסתות וגורמים לעומס רב על שרירי הלעיסה. השיניים גם הן נפגעות משחיקה וניתן לראות עליהן סימנים המעידים על ההרגל. במקרים קיצוניים אפשר להגיע לחשיפת מוך השן עקב שחיקת השיניים וצורך בטיפול שורש.

כמו כן יש לזכור שגובה השיניים כשהן סגורות מכתיב את המימד האנכי של הפנים. לדוגמה, אדם מחוסר שיניים שמוציא את התותבות וסוגר את הפה נוגע עם הרכס מחוסר השיניים ברכס הנגדי ומיד מופיעים קמטים בפנים. קמטים אלו בעור נוצרו היות ואין תמיכה אחורית של שיניים. שחיקת שיניים גורמת למצב דומה היות וגובה השיניים קטן בהתמדה ככל שהשחיקה נמשכת.

הפתרון הוא להפסיק את ההרגל או לשנות את המאזן הכולל במפרקים. דרך אחת להתמודד עם הבעיה היא על ידי התקנת סד לילה. זהו מכשיר שקוף מאקריל שמותקן בפה (בד"כ על השיניים העליונות, אך לא בהכרח) ומרכיבים אותו בלילה להגנה על השיניים.

היום יש מכשיר חדש, סד שנקרא NTI, ועוזר מאוד במקרים של מיגרנות, כאבי ראש וצוואר, כאבי שרירים, קליקים במפרקים וכדומה. ה NTI קטן בהרבה מסד הלילה הרגיל, הוא מורכב רק על השיניים הקדמיות המרכזיות, ושיטת פעולתו שונה.

הכנת ה NTI מבוצעת במרפאה בנוכחות המטופל, ואין צורך לחכות למעבדת השיניים (כמו בסד הרגיל).
אנו ממליצים למטופלינו הסובלים מהבעיות שצוינו לדווח לנו עליהן כי הפתרון קל ופשוט.
מפתיע עד כמה קל לפתור בעיה שסובלים ממנה שנים ומשליכה על תופעות שונות כמו כאבי ראש וכו'.
 
רופא שיניים בחיפה, רופא שיניים חיפה, רופא שיניים קריות, רופא שיניים בקריות, השתלת שיניים בחיפה, השתלת שיניים חיפה, השתלת שיניים קריות, השתלת שיניים בקריות, מרפאת שיניים חיפה, מרפאת שיניים בחיפה, מרפאת שיניים קריות, מרפאת שיניים בקריות, שתלים דנטליים בחיפה, שתלים דנטליים חיפה, שתלים דנטליים קריות, שתלים דנטליים בקריות, טיפולי שיניים לילדים בחיפה, טיפולי שיניים לילדים חיפה, טיפולי שיניים לילדים בקריות, טיפולי שורש, הלבנת שיניים בחיפה, הלבנת שיניים חיפה, הלבנת שיניים קריות, הלבנת שיניים בקריות, השתלת שיניים, השתלת שיניים ביום אחד, השתלת שיניים בצפון, כמה עולה השתלת שיניים, רופא שניים חירום בקריות, רופא שיניים חירום בחיפה, השתלות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בחיפה, מרפאות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בקריות, רופא שיניים לילדים, רפואת שיניים לילדים, טיפולי שיניים בגז צחוק, גז צחוק