טיפולים באנשים הסובלים מחרדה דנטאלית

הפחד מפני הטיפול בשיניים - החרדה הדנטאלית, מביא לכך שאנשים רבים נמנעים בכלל מלהגיע לטיפולי שיניים או שהם מגיעים באיחור רב. בעקבות זאת, מתדרדר מצבם הדנטאלי עד לאבדן חלקי או מלא של השיניים. קהל רחב זה ראוי לקבל טיפול שיניים בגישה שונה ממה שהורגל, ושהרחיק אותו עד היום ממרפאות שיניים.

פעמים רבות מדובר בטראומה מהילדות, חוויה שלילית שגרמה לפחד בלתי נשלט. יש אנשים שיכולים לספר על פחד ספציפי, למשל פחד מזריקת ההרדמה, או רעש הקידוח. יש הפוחדים מאובדן השליטה במצב. אחרים חרדים מגורם בלתי מוגדר. רבים מתקשים להירדם בלילה לפני טיפול. יש הרבה חוסר ידע בציבור שגורם להימנע מביקורים סדירים אצל הרופא. מצבים אלה גורמים, לצערנו, לסבל רב, דלקות שונות, מראה לא אסתטי, ריח רע מהפה ותסכול.

אנחנו החלטנו לסייע לאנשים אלו שזקוקים אולי יותר מכולם לטיפול שיניים.

• בראש ובראשונה, אנחנו מגלים אוזן קשבת ואמפטיה לצורכי המטופלים שלנו.
כל טיפול רפואי מתחיל ביכולת הרופא להקשיב ולרצות לתת סיוע למטופל שלו.

• שנית, אנחנו מסבירים בשפה ברורה את המצב הרפואי ומשתפים את המטופל בהחלטות הטיפוליות, ומסייעים לו להתגבר על
מחסום הפחד מהבלתי נודע.

• בחדר הטיפולים מוסיקה מרגיעה וריח נעים.

• זריקת ההרדמה שרבים פוחדים ממנה הוחלפה אצלנו באלחוש מקומי במכשיר הרדמה ממוחשב- The wand. מכשיר זה מאפשר להרדים באופן מקומי כמעט בלי תחושת כאב, ופעמים רבות אפשר להימנע מתחושת ההרדמות של השפה, הלשון והלחי. השן בלבד רדומה, דבר זה מאפשר לנו גם לייעל את העבודה באופן מרשים ולבצע פעולות רבות בפה בכל פגישה, וכך לא 'לטרטר' את המטופלים למרפאה.

• גז הצחוק (נייטרוס אוקסיד) הוא אופצייה מצוינת לטיפול בילדים ובמבוגרים החרדים מטיפולי שיניים. המטופל שואף תערובת גז הצחוק וחמצן ממסיכה המונחת על פניו, ולאחר מספר דקות נרגע לחלוטין וחש תחושה נעימה וריחוף קל. שיטה זו מנטרלת את רפלקס ההקאה במקרים רבים. הטיפול מבוצע באווירה נינוחה ולאחריו רצוי לשבת מעט בחדר ההמתנה על מנת שהאוויר בריאות יתחלף ויהיה ניתן לחזור להמשך פעילות רגילה.

שיטת ה Carisolv החדשנית מאפשרת טיפולים ללא שימוש במקדח

• אנו מנסים ככל האפשר להימנע מהצורך בטיפולי שורש ועקירות, ומנסים לשמור את השיניים בפה ככל הניתן. פעמים רבות ניתן 'להציל' שן מטיפול שורש ע"י פרוצדורה שנקראת כפוי מוך. משחה שמונחת מעל לשכת מוך השן (העצב וכלי הדם) מאפשרת ריפוי עצמי של השן וכך מונעת אף את הצורך במבנה ובכתר!

• במקרה שטיפול שורש בלתי נמנע, אנו מודעים לחשיבות רבה של ביצוע טיפול מהיר, מדויק וחסר כאב. הטיפול הוא במכשור אלקטרוני חדיש לאיתור אורך התעלות, עיצובן וסילוק החיידקים, ולבסוף הנחת סתימת שורש בעזרת מכשיר חדיש, כל זאת בפרק זמן מינימאלי. השן מבודדת בזמן הטיפול ע"י מסך גומי, שמאפשר הרחקת הגורמים המגרים (חומרי שטיפה שונים, לכלוך וחיידקים) והטיפול נינוח יותר.

• במקרים שמטופלים לא מסוגלים, מפאת החרדה הדנטאלית, לשבת לטיפול רגיל, יש באפשרותנו לעזור ע"י רופא מרדים בכיר שמגיע לבצע סדציה ורידית. אין מדובר בהרדמה כללית, אלא בטשטוש שמאפשר קבלת טיפול ללא כל כאבים ועם זאת המתרפא נושם בכוחות עצמו. כל זאת ברישיון משרד הבריאות ובפיקוחו.
 
רופא שיניים בחיפה, רופא שיניים חיפה, רופא שיניים קריות, רופא שיניים בקריות, השתלת שיניים בחיפה, השתלת שיניים חיפה, השתלת שיניים קריות, השתלת שיניים בקריות, מרפאת שיניים חיפה, מרפאת שיניים בחיפה, מרפאת שיניים קריות, מרפאת שיניים בקריות, שתלים דנטליים בחיפה, שתלים דנטליים חיפה, שתלים דנטליים קריות, שתלים דנטליים בקריות, טיפולי שיניים לילדים בחיפה, טיפולי שיניים לילדים חיפה, טיפולי שיניים לילדים בקריות, טיפולי שורש, הלבנת שיניים בחיפה, הלבנת שיניים חיפה, הלבנת שיניים קריות, הלבנת שיניים בקריות, השתלת שיניים, השתלת שיניים ביום אחד, השתלת שיניים בצפון, כמה עולה השתלת שיניים, רופא שניים חירום בקריות, רופא שיניים חירום בחיפה, השתלות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בחיפה, מרפאות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בקריות, רופא שיניים לילדים, רפואת שיניים לילדים, טיפולי שיניים בגז צחוק, גז צחוק