סוכרת: גם החניכיים סובלות

מחלת הסוכרת פוגעת ברקמות רבות, וביניהם ישנה פגיעה גם בכלי דם ובמערכת החיסון. החניכיים עשירים בכלי דם, ונמצאים בצומת המרכזי בו נפגש הגוף עם מזהמים חיצוניים, שבו יש צורך בתאים פעילים ותקינים ממערכת החיסון.

מחקרים מוכיחים שסוכרת מופיעה יחד עם מחלת חניכיים. כאשר הסוכרת מאוזנת על ידי דיאטה מתאימה ותרופות לפי הצורך, מחלת החניכיים הופכת לפחות סוערת. ברגע שהסוכרת אינה מאוזנת נראה גם עלייה בפעילות מחלת החניכיים.

החוקרים Mealey ו Rethman כתבו בכתב העת הרפואי Dentistry today בשנת 2003 כי הקשר בין מחלת חניכיים וסוכרת הוא דו צדדי, וקיימת גם השפעה הפוכה: מחלת חניכיים לא מטופלת ופה מוזנח גורמים למחלת סוכרת מאוזנת לצאת מאיזון, בעוד שטיפול במחלת חניכיים מסייע גם בטיפול בסוכרת. אפשר לראות את החניכיים כמעין מראה למצב הקליני של הסוכרת. עקב הקשר בין שתי המחלות ידוע כי סיכויי הקליטה של שתלים דנטלים במצב של סכרת לא מאוזנת נמוכים ורצוי לחפש פתרונות אחרים. אנו מציעים לחולי סוכרת לבוא ולהיבדק במרפאת השיניים.
 
רופא שיניים בחיפה, רופא שיניים חיפה, רופא שיניים קריות, רופא שיניים בקריות, השתלת שיניים בחיפה, השתלת שיניים חיפה, השתלת שיניים קריות, השתלת שיניים בקריות, מרפאת שיניים חיפה, מרפאת שיניים בחיפה, מרפאת שיניים קריות, מרפאת שיניים בקריות, שתלים דנטליים בחיפה, שתלים דנטליים חיפה, שתלים דנטליים קריות, שתלים דנטליים בקריות, טיפולי שיניים לילדים בחיפה, טיפולי שיניים לילדים חיפה, טיפולי שיניים לילדים בקריות, טיפולי שורש, הלבנת שיניים בחיפה, הלבנת שיניים חיפה, הלבנת שיניים קריות, הלבנת שיניים בקריות, השתלת שיניים, השתלת שיניים ביום אחד, השתלת שיניים בצפון, כמה עולה השתלת שיניים, רופא שניים חירום בקריות, רופא שיניים חירום בחיפה, השתלות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בחיפה, מרפאות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בקריות, רופא שיניים לילדים, רפואת שיניים לילדים, טיפולי שיניים בגז צחוק, גז צחוק