איך לבחור מברשת שיניים?

הרבה מטופלים שואלים אותי, איך לבחור מברשת שיניים? בשוק קיימות מברשות שיניים רבות וחלקן מקודמות באמצעי שיווק ופרסום באמצעי התקשורת השונים. איך לבחור מברשת מתאימה? נתחיל בילדים.

יש להבריש את השיניים החל מהשן הראשונה שבוקעת בפה בתינוק. בשלב ראשון יש מברשות שיניים לתינוקות שמלבישים על האצבע של ההורה או מברשת שיניים קטנה ורכה במיוחד שמתאימה לתינוקות. בהתחלה משתמשים במברשת בלי משחה כדי להרגיל את התינוק. בהמשך מוסיפים משחת שיניים לתינוקות בכמות מזערית, כמות בגודל אפון. התינוק בולע את המשחה והיות ואנו לא מעוניינים שיבלע כמויות של משחת שיניים המכילה פלואוריד נשתמש בכמויות קטנות.
ככל שהילד גדל משתמשים במברשות שיניים מעט גדולות יותר שמתאימות לפה של הילד.

מברשות השיניים לילדים ולמבוגרים צריכות להיות בעלות ראש קטן יחסית כדי שהמברשת תגיע בקלות לכל אזורי הפה. חשוב לבחור אך ורק מברשת בעלת סיבים רכים. סיבים קשים גורמים לפגיעה בחניכיים, שבתגובה לצחצוח אגרסיבי נסוגים. הרבה אנשים מדווחים שמברשת בעלת סיבים קשים נותנת להם תחושה שהיא מסירה את הלכלוך בצורה יעילה יותר, יחד עם זאת אני מבקש מכל המטופלים להשתמש אך ורק במברשת שיניים רכה.

ישנן מברשות שיניים שיש להן סיבים בכמה מישורים, יש מברשות בעלות מפרק גמיש (לפני החלק של ראש המברשת יש אזור גמיש) ועוד פטנטים שנועדו לעזור למכור מברשות לקהל הרחב. אני ממליץ על מברשת פשוטה שכל הסיבים שלה באותו המישור ואין לה מפרק גמיש. פשוט יותר, לרוב גם זול יותר, ועדיף מבחינת יעילות הצחצוח.

מברשות לאחר ניתוח חניכיים - מברשות שנועדו לשמור על החניכיים הרגישות לאחר הניתוח והן רכות במיוחד, יש גם מכשיר מגומי בצורת חרוט שהשימוש בו נועד ללחוץ בעדינות על החניכיים ולעסות אותן ולתת צורה נכונה למתאר החניכיים לאחר הניתוח.

פרוקסברש - מברשת דמוית מנקה מקטרות. מתאימה לאנשים שיש להם כתרים מחוברים שלא יכולים לנקות בחוט דנטאלי. יש דגמים שונים בשוק.

מברשת שיניים ידנית או חשמלית?

עד כה דיברתי על מברשות שיניים ידניות שהן נפוצות יותר וזולות יותר. מברשת שיניים חשמלית היא בעלת מספר יתרונות:
ראש קטן שמגיע לכל מקום בפה
המברשת רוטטת ומנקה בצורה יעילה מאוד בלי צורך להתאמץ
בכל 30 שניות המברשת מסמנת ע"י זמזום לעבור רבע פה. צריך לנקות במשך 2 דקות, בכל 30 שניות רבע מהפה
יש היום מברשות חשמליות שיודעות לסמן האם המצחצח משתמש בכוח רב מדי ומתקנות את הטעות
מברשת חשמלית היא לרוב אהובה יותר על ילדים ולפעמים זה מהווה יתרון בילדים שלא אוהבים לצחצח

מברשת חשמלית היא יקרה יותר, קנייה שלה דורשת לרכוש ראשים שמתאימים לאותה חברה בלבד. בסך הכל לדעתי יש לה יתרונות רבים. מי שמצחצח טוב במברשת ידנית ומרוצה ממנה, שימשיך להשתמש בה. מי שמחפש מברשת יעילה מאוד יכול לרכוש את החשמלית, ורצוי כזאת שנטענת בחשמל (לא על סוללות).

יש מספר דגמים מובילים, ולא חייבים לרכוש את היקרה ביותר כדי ליהנות מהיתרונות לעיל. המברשת היקרה ביותר בשוק יודעת לסמן למצחצח שהוא מפעיל כוח רב מדי, האם פונקציה זאת שווה את העלות הנוספת יחסית למברשת חשמלית של אותה חברה בלי הפונקציה הזאת? כל אחד יחליט בעצמו לפי התקציב שלו.
FacebookGoogle+Twitter
 
רופא שיניים בחיפה, רופא שיניים חיפה, רופא שיניים קריות, רופא שיניים בקריות, השתלת שיניים בחיפה, השתלת שיניים חיפה, השתלת שיניים קריות, השתלת שיניים בקריות, מרפאת שיניים חיפה, מרפאת שיניים בחיפה, מרפאת שיניים קריות, מרפאת שיניים בקריות, שתלים דנטליים בחיפה, שתלים דנטליים חיפה, שתלים דנטליים קריות, שתלים דנטליים בקריות, טיפולי שיניים לילדים בחיפה, טיפולי שיניים לילדים חיפה, טיפולי שיניים לילדים בקריות, טיפולי שורש, הלבנת שיניים בחיפה, הלבנת שיניים חיפה, הלבנת שיניים קריות, הלבנת שיניים בקריות, השתלת שיניים, השתלת שיניים ביום אחד, השתלת שיניים בצפון, כמה עולה השתלת שיניים, רופא שניים חירום בקריות, רופא שיניים חירום בחיפה, השתלות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בחיפה, מרפאות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בקריות, רופא שיניים לילדים, רפואת שיניים לילדים, טיפולי שיניים בגז צחוק, גז צחוק